S.S.S

Fenerbahçe Üniversitesi ne zaman kuruldu?
Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulmuş olan “Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı” Yüksek Öğretim Kurumu tarafından Fenerbahçe Üniversitesi’nin kuruluş izni alınmış olup 24 Kasım 2016’ da Tüzel Kişilik kazanmıştır.
Fenerbahçe Üniversitesi nerede?
Üniversitemiz yerleşkesi Ataşehir'de konumlanmaktadır.
Fenerbahçe Üniversitesine nasıl kayıt olabilirim?
Ülkemizdeki tüm üniversiteler gibi Fenerbahçe Üniversitesi de ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlar ve merkezi yerleştirme ile öğrenci almaktadır. Spor Bilimleri Fakültesi bünyesindeki Antrenörlük, Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ise özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecektir.
Fenerbahçe Üniversitesinde hangi bölümler bulunuyor?
Üniversitemiz bölümleri hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ
Fenerbahçe Üniversitesinde iki yıllık önlisans programları var mı?
Üniversitemizde bünyesinde iki yıllık eğitim veren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.
Özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden bir bölüm var mı?
Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi; Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümleri özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır.
Üniversitenizde öğrenim dili nedir?
Öğrenim dili Türkçe ve İngilizcedir. Aynırıca Türkçe lisans programlarına kayıt olan öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık programında okuma imkanı sağlanmaktadır.
Fenerbahçe Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora programları var mı?
Lisansüstü Eğitim Enstitümüz kurulmuştur.
Burs olanakları nelerdir?
Üniversitemizin YKS sonuçlarına göre sunduğu %50 ve %100 bursların yanı sıra tanımlanan burslarımız mevcuttur.
Öğrenci değişim programlarından faydalanarak yurt dışında eğitim alabilir miyim?
Fenerbahçe Üniversitesi küresel tanınırlık ve marka değeriyle uluslararası networkü en güçlü üniversitelerden biridir. Uluslararası İlişkiler Ofisi’miz bünyesinde öğrencilerimize yönelik çok eksenli yükseköğretimde küreselleşme politikamızın bir parçası olarak dünyanın pek çok ülkesinden üniversiteyle ikili işbirlikleri, değişim programları, 2+2, 1+1 gibi ortak veya çift diploma programları planlanmaktadır. Ayrıca Avrupa Birliği Bolonya Süreci kapsamında Erasmus, Erasmus+ çalışmaları Uluslararası İlişkiler Ofisi bünyesinde aktif şekilde başlamıştır. Üniversitemizde, öğrencilerimizin öğrenimleri süresince 1 veya 1’den fazla dönemi yurt dışında geçirerek kültürel entegrasyon sağlamaları ve dünya vatandaşı olmaları önem verilen bir konudur. Öte yandan, yurt dışından öğrenci kabul edilerek üniversitemizde bir Birleşmiş Milletler iklimi yaratılması hedeflenmektedir.
Fenerbahçe Üniversitesine başka ülkelerden öğrenci kabul ediliyor mu?
Evet, ülkemizdeki tüm üniversiteler gibi Fenerbahçe Üniversitesi de yurt dışından öğrenci kabul edecek. Farklı ülkelerden üniversitemize gelecek öğrencilerin, çok kültürlü bir ortam sağlayarak öğrencilerimizin yaşamını zenginleştireceğine inanıyoruz.
Fenerbahçe Üniversitesinde çift anadal ve yan dal programları var mı?
Evet, akademik yönetmelikler ve yönergeler doğrultusunda çift anadal ve yan dal programlarından yararlanmak mümkündür.
Üniversite ile ilgili detaylı bilgi almak için kiminle görüşebilirim?
Bize yerleşkemizi ziyaret ederek, e-posta veya telefon ile ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz için lütfen TIKLAYINIZ
Daha önce kayıtlı olduğum üniversitede almış olduğum dersleri saydırabilir miyim?
Ders saydırma işlemi, üniversiteye kayıtlardan sonra, başvuru üzerine ilgili Fakülte tarafından değerlendirilecektir.
Kütüphane olanakları nelerdir? Ücretsiz faydalanabilir miyim?
Tüm öğrencilerimiz kütüphane kaynaklarımızdan ücretsiz faydalanır. Kütüphanemiz, dijital çağın bir gereği olarak daha çok online yayınlara ağırlık verecektir.
Üniversiteniz yurdu var mı?
Merkezi lokasyonu ile birlikte öğrencilere, kültürel ve sosyal yaşam olanakları, ulaşım ağlarına yakınlık avantajı ile kaliteli bir ekosistem ortamı sunulmaktadır. Bu merkezi konumumuz bizi Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarına kolay ulaşılabilir kılmaktadır. Ayrıca Fenerbahçe Üniversitesi çevresinde çok sayıda kamu ve özel yüksek öğrenim öğrenci yurtları bulunmaktadır.
 
Öğrenci ve Mezunlarınıza staj ve iş imkânı sağlıyor musunuz?
Üniversitemiz, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün altyapı ve üstyapı hizmetlerinden ve şirketlerinin imkanlarından yararlanmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin en güçlü gruplarından biri olan Medicana ile gerçekleştirdiği iş birliği ve güç birliği sayesinde söz konusu bağlantılarını en üst seviyeye taşımıştır. Fenerbahçe Üniversitesi’nin diğer üniversitelerle kıyaslandığında belki de en önemli ayrıcalıklarından birisi, ulusal ve uluslararası düzeyde üyesi olduğu kuruluşlar ve iş birliği yaptığı partnerleridir. Tüm bu ekonomik ve sosyal network imkanları öğrencilerimizin kullanımına açıktır.
Üniversitede devam zorunluluğu var mı?
Üniversitemizde akademik yönetmelikler çerçevesinde derslere devam mecburiyeti bulunmaktadır.
Üniversitenizde hangi laboratuvar ve atölyeler bulunmaktadır?
Üniversitemiz bilim ve teknoloji çağının gereklerine uygun, teknolojik, teknik ve laboratuvar altyapısına sahiptir. Uygulama alanlarımız kampüs sınırlarının dışında büyük Fenerbahçe camiasının iştirakleri, tesisleri, altyapısı, medya altyapısı, cihaz, tesisat ve atölyeleriyle oldukça zengindir. Diğer taraftan sağlık bilimleri alanında eğitim alacak öğrencilerimiz Türkiye’nin en önemli sağlık grubu olan Medicana’nın Türkiye çapındaki hastanelerinde gerek uygulama, gerekse çalışma imkanı bulacaktır.
Üniversitenizde öğrenci kulüpleri var mı?
Öğrenci kulüplerimiz, öğrencilerimizin hayalleri ve talepleri ile şekillenecektir. Yukarıdan değil, üniversite sistemimizin merkezinde olan öğrencilerimiz tarafından şekillendirilecektir. Öğrencilerimizin kuracağı ve yöneteceği kulüpler, üniversite yönetimi tarafından desteklenip, iş dünyası, sanat, kültür, spor, estetik, müzik alanlarının öncüleriyle bağlantı içinde olacaktır. Öğrenci kulüplerimizin girişimcilik performansı üniversite yönetimi tarafından sınırsızca desteklenecektir.
Üniversitenizde öğrencilerinizin kariyer gelişimini destekleyici çalışmalar yapılıyor mu?
Üniversitemizde bir Kariyer Merkezi vardır. Kariyer ile ilgili düşüncemiz, öğrencilerimizin üniversiteye kayıt olduğu gün kariyer planlarının başlatılmasıdır. Kariyer Merkezimiz, okurken çalışma, staj ve mezuniyet sonrası iş imkanları sağlanması noktasında aktif rol oynayacaktır. Fenerbahçe Üniversitesi’nin en büyük hedefi ve felsefesi, dünyanın her yerinde işe girebilen nitelikli öğrenci yetiştirmektir. Küresel bir marka olan Fenerbahçe diploması ile sadece mezuniyet sonrası değil, ömür boyu iş güvencesi sağlanması hedeflenmektedir.
Üniversitenizde akademik danışmanlık hizmeti verilmekte midir?
Evet, her öğrencimize Fakülte ve Bölüm bazında bir akademik danışmanlık olanağı sağlanacaktır.
Üniversitenizde öğrencilerin eğitim süresince psikolojik destek alabilecekleri birim var mı?
Evet, üniversitemizde psikolojik destek hizmeti sunulacaktır.
Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili daha fazla sorum olursa kiminle temasa geçebilirim?
Üniversitemizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize telefonla veya e-posta ile iletebilirsiniz. İletişim için TIKLAYINIZ