Spor Merkezi

Öğrenci, akademik ve idari tüm Fenerbahçe Üniversitesi fertlerine yönelik, spor faaliyetlerini planlayan, icra eden ve ödüllendiren birimdir. Öğrencilerimizin akademik yoğunluğunun dışında kalan zamanlarını eğlenceli, üretken, zinde ve sağlıklı geçmesini sağlamak için, spor takımları kurar, kampüs içi ve kampüs dışı spor faaliyetleri düzenler.

Spor Takımları

Fenerbahçe Üniversitesi’nde spor olanakları oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Mevcutta on spor takımı bulunan üniversitemizde, öğrenci talepleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre yeni takımlar kurulmakta ve üniversiteler arası şampiyonalarda yarışmaları için olanaklar sağlanmaktadır. Üniversitemizin akademik açılış gününün ikinci haftasında spor takımları seçmeleri yapılmaktadır. Branşlarında uzman antrenör ve çalıştırıcılarımız gözetiminde yapılan spor takımları seçmelerine katılan öğrencilerimiz yeteneklerine göre ilgili branşlara yönlendirilmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü antrenman sahalarının kullanıldığı faaliyetlerimizde öğrencilerimiz ülkemizin en iyi tesis imkanlarından bolca yararlanmaktadır.

Spor Takımlarımız:

1.    3X3 Basketbol Takımı
2.    Basketbol Takımı
3.    Boks Takımı
4.    E-Spor Takımı
5.    Futbol Takımı
6.    Karate Takımı
7.    Kayak ve Snowboard Takımı
8.    Okçuluk Takımı
9.    Plaj Voleybolu Takımı
10.  Salon Okçuluk Takımı
11.  Satranç Takımı
12.  Voleybol Takımı
13.  Yelken Takımı
14.  Yüzme Takımı

 Spor Alanlarımız

FBÜ Spor Merkezi
FBÜ Bireysel Gelişim Birimi
FBÜ Sportif Rehabilitasyon Birimi
FBÜ Spor Yaralanmaları Tanı ve Tedavi Birimi
FBÜ Masa Tenisi Atölyesi: Masa Tenisi dersleri, Masa Tenisi takımı antrenmanları ve serbest kullanıma açık atölyemizdir.
FBÜ Kondisyon Atölyesi: Öğrenci ve personelimizin kullanımına açık olan bu atölyede hem Spor Bölümlerimiz derslerini icra etmekte hem de FBÜ fertleri sağlık için spor çalışmalarını sürdürmektedir.
FBÜ Dans Atölyesi: Üniversitemiz Dans Takımı, Dans Kulübü ve Dans derslerinin yapıldığı atölyedir. 
FBÜ Rekreasyon Sporları Atölyesi: Bu Atölyede Bocce, Dart ve Langırt sporları yapılabilmektedir.
FBÜ Çok Amaçlı Spor Atölyesi: Jimnastik, Judo, Karate, Krav Maga, Plates, Step Aerobik, Aikido vb. sporların yapılabildiği atölyedir.

 Kampüs İçi Spor:

Fenerbahçe Üniversitesi öğrencileri, akademik hayatlarının yanında, kampüs içerisinde birçok spor faaliyetini de yapabilme şansına sahiptir. Bunlar, satranç, yoga, plates, dans, masa tenisi, dart, bocce, jimnastik vb. spor dallarıdır.

 Kampüs Dışı Spor:

Fenerbahçe Üniversitesi öğrencileri, derslerinden arta kalan zamanlarında, sosyalleşmek, arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirmek ve yoğun akademik çalışmalarından zihnini arındırabilmek maksadıyla, spor koordinatörlüğümüzün ve öğrenci kulüplerinin düzenlediği, bisiklet, yürüyüş, kamp, tırmanma, rafting, dalış vb. sportif etkinliklerle kampüs dışında da birçok spor faaliyetini yapabilme şansına sahiptir.